سوالات رایج

پروسه درمان وابسته به میزان همکاری بیمار و پیچیدگی درمان و میزان عفونت می‌باشد. بسیاری از بیماران در یک جلسه و یک ساعته درمان می‌شوند؛ ولی گاه بعضی از درمان‌ها نیاز به یک جلسه دارو درمانی و اتمام درمان در جلسه دوم می‌باشند.

یک اندودنتیست Endodontic سه سال دوره آموزشی تخصصی در زمینه ریشه در دانشکده گذرانده و آشنایی کامل با چالش‌های درمانی ریشه و موارد پیچیده را دارد و به علت تمرکز بر درمان ریشه، مهارت بالاتری در این زمینه دارا می‌باشد. سرعت عمل بالا‌تر و استفاده از تجهیزات تخصصی‌تر، پروسه درمان را برای بیمار تسهیل می‌کند.

در این مرکز از دستگاه رادیوگرافی دیجیتال استفاده می‌شود که نسبت به دستگاه‌های قدیمی دوز اشعه تا ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

طول مدت درمان ریشه چقدر است؟​​​​​​​

دندانپزشک عمومی هم درمان ریشه را انجام می‌دهد، دلیل نیاز به مراجعه به متخصص درمان ریشه چیست؟

آیا تهیه رادیوگرافی حین درمان برای بیمار خطرناک است؟

ایمپلنت یا درمان ریشه؟ کدام یک گزینه بهتری می‌باشند؟​​​​​​​

قطعاً حفظ دندان در صورت شرایط مناسب دندان بهترین گزینه می‌باشد. هیچ درمانی نمی‌تواند جایگزین دندان طبیعی باشد در این مرکز نهایت تلاش جهت حفظ دندان طبیعی بیمار به ویژه در درمان‌های مجدد انجام می‌شود. درمان ریشه هزینه کمتری نسبت به درمان ایمپلنت دارد و بسیار سریع‌تر می‌تواند به عملکرد مورد نیاز برسد. ایمپلنت درمان پرهزینه‌تر و طولانی‌تری می‌باشد و پروسه درمانی نیازمند جراحی می‌باشد. با توجه به موفقیت بالای درمان ریشه اولین گزینه درمانی می‌باشد و در صورت عدم موفقیت آن، جهت درمان ایمپلنت اقدام می‌شود.​​​​​​​