پرتکرارترین سوالات

سوالات رایج

پرتکرارترین سوالاتی که مخاطبین از ما می پرسند...
طول مدت درمان ریشه چقدر است؟​​​​​​​
پروسه درمان وابسته به میزان همکاری بیمار و پیچیدگی درمان و میزان عفونت می‌باشد. بسیاری از بیماران در یک جلسه و یک ساعته درمان می‌شوند؛ ولی گاه بعضی از درمان‌ها نیاز به یک جلسه دارو درمانی و اتمام درمان در جلسه دوم می‌باشند.
پروسه درمان وابسته به میزان همکاری بیمار و پیچیدگی درمان و میزان عفونت می‌باشد. بسیاری از بیماران در یک جلسه و یک ساعته درمان می‌شوند؛ ولی گاه بعضی از درمان‌ها نیاز به یک جلسه دارو درمانی و اتمام درمان در جلسه دوم می‌باشند.

هزینه‌های درمان ما بر اساس تعرفه‌های بخش خصوصی می‌باشد و متناسب با پیچیدگی درمان ریشه دندان، تعداد جلسات درمان، مواد و تجهیزات مصرفی می‌باشد.

درمان دندان‌های خلفی نسبت درمان دندان‌های قدامی پیچیده‌تر و زمان‌بر‌تر می‌باشد و به همین علت هزینه درمانی بالاتری دارند.
درمان ریشه نسبت به ترمیم هزینه بالاتری دارد و نسبت به کشیدن و درمان ایمپلنت هزینه پایین‌تری دارد و برای بیمارانی که انگیزه بالایی جهت نگهداری دندان خود را دارند نهایت تلاش جهت حفظ دندان انجام می‌شود.

این مرکز به بیمارانی که تحت پوشش بیمه هستند مدارک لازم (گواهی قبل و بعد کار و نامه مکتوب جهت نوع و هزینه درمان) جهت ارائه به بیمه داده می‌شود تا هزینه درمانی پرداخت شده در این مرکز توسط بیمار از بیمه دریافت شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع با شماره‌های مطب تماس بگیرید.

یک اندودنتیست Endodontic سه سال دوره آموزشی تخصصی در زمینه ریشه در دانشکده گذرانده و آشنایی کامل با چالش‌های درمانی ریشه و موارد پیچیده را دارد و به علت تمرکز بر درمان ریشه، مهارت بالاتری در این زمینه دارا می‌باشد. سرعت عمل بالا‌تر و استفاده از تجهیزات تخصصی‌تر، پروسه درمان را برای بیمار تسهیل می‌کند.
در این مرکز از دستگاه رادیوگرافی دیجیتال استفاده می‌شود که نسبت به دستگاه‌های قدیمی دوز اشعه تا ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
قطعاً حفظ دندان در صورت شرایط مناسب دندان بهترین گزینه می‌باشد. هیچ درمانی نمی‌تواند جایگزین دندان طبیعی باشد در این مرکز نهایت تلاش جهت حفظ دندان طبیعی بیمار به ویژه در درمان‌های مجدد انجام می‌شود. درمان ریشه هزینه کمتری نسبت به درمان ایمپلنت دارد و بسیار سریع‌تر می‌تواند به عملکرد مورد نیاز برسد. ایمپلنت درمان پرهزینه‌تر و طولانی‌تری می‌باشد و پروسه درمانی نیازمند جراحی می‌باشد. با توجه به موفقیت بالای درمان ریشه اولین گزینه درمانی می‌باشد و در صورت عدم موفقیت آن، جهت درمان ایمپلنت اقدام می‌شود.​​​​​​​

دکتر نفیسه امامی

دریافت مشاوره رایگان از دکتر نفیسه امامی

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را با دقت تکمیل نمایید.